43 yaşındaki Yattara İmranlıspor’da iddialı: Efsane olmak istiyorum

Futbol hayatını amatör liglerde sürdüren İbrahim Yattara, çıkacağı yeni maçlar için heyecan duyduğunu söyledi.

Sivas’taki İmranlıspor’a transferi kesinleşen Yattara, Cumhuriyet Üniversitesi ile oynayacakları maçı kazanmayı hedeflediklerini ifade etti. 43 yaşındaki Gineli futbolcu, transferinde emeği geçenlere teşekkür etti ve gençlerle futbol oynamanın bir hayali olduğunu aktardı: “Profesyonel ve amatör futbolcunun birlikte oynaması güzel bir şey. Bugün benimle beraber oynamaları belki onlara umut olacak, çok mutluyum.”

‘EFSANE OLMAK İSTİYORUM’

Tüm futbolcular gibi kendisinin de amatörden yetiştiğine dikkati çeken Yattara, “Efsane olmak istiyorum. Sırada genç futbolcular var. İnşallah bu futbolcular da bir gün profesyonel olacak, bunu görmek istiyorum. Görünce mutlu olacağım.” diye konuştu. Yattara, Cumhuriyet Üniversitesi ile oynayacakları maçta forma giymek istediğini belirterek, “Takımımıza hem sahada hem de saha dışında destek olacağım. Arkadaşlarımın yanında olacağım ve inşallah maçı kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ‘OYNAYACAK’ DEDİ

İmranlıspor Kulüp Başkanı Adnan Avcı ise Yattara’nın bugün ilk maçına çıkacağını dile getirdi. Yattara’yı takıma getirmek için verdikleri sözü tuttuklarını belirten Avcı, “Kamuoyu bir beklentideydi. İmranlıspor olarak bunu başardık. Yattara’nın, amatör spor kulüplerine destek olması açısından çok faydası oldu.” dedi. Avcı, şampiyonluğa oynayan bir takım oluşturdukları için mutlu olduklarını sözleri ekledi.

İmranlıspor, bugün 15.00’te Sivas 1. Amatör Lig Play-Off maçında Cumhuriyet Üniversitesi ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x