Bahçeli’den Can Atalay açıklaması: Adalet yerini buldu

Can Atalay’ın milletvekilliği, hakkındaki Yargıtay kararının TBMM Genel Kurulu’nda okunmasıyla düştü.

”ADALET YERİNİ BULMUŞTUR”

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kararı yorumlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

”Gezi Parkı davası kapsamında hüküm giymiş olan Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay hakkında Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin verdiği adil, hakkaniyetli ve hukuk temelli kararın, TBMM’nin dünkü birleşiminde okunmasıyla ilgili şahsın milletvekilliği düşürülmüş, nitekim adalet yerini bulmuştur.

”TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR HUKUK DEVLETİDİR”

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü, suçluyu koruma imtiyazı veya bir yargı kararını darbe iddiasıyla yok sayma hakkı olamaz. Demokrasiye, milli huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesi’dir. Milli iradenin tecelligahı olan TBMM, Anayasa Mahkemesi’nin medya gücünü arkasına alarak ilerlettiği vesayetçi, art niyetli, peşin hükümlü, siyasi hüviyetli sakat ve sancılı tutumunu reddetmiş, Anayasa’nın 84’üncü maddesinin ikinci fıkrası çerçevesinde kesinleşmiş mahkeme kararının gereğini yapmıştır.”

ATALAY’IN VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Yargıtay 13. Hukuk Dairesi’nin, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’la ilgili karar dün TBMM Genel Kurulu’nda okunmuştu.

Kararın Meclis’te okunmasıyla birlikte Can Atalay’ın milletvekillliği düşürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x