Britney Spears’ın Yıllar Önce Yazdığı “Everytime” Şarkısının Yaptırdığı Kürtajla Alakalı Olduğu Açığa Çıktı!

1999 yılında birliktelik yaşayan Justin Timberlake ve Britney Spears, 2002 yılında yollarını ayırdı. Kendi kitabında Britney, Justin Timberlake’in ‘baba olmaya hazır olmadığı için’ bebeğini aldırdığını dile getirdi. Akabinde Britney Spears’ın duygu yüklü ‘Everytime’ şarkısının aslında aldırdığı bebeğine yazdığı iddia edildi.

Gözyaşlarına boğulmaya hazır olun!?

Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/…

Geçtiğimiz günlerde ünlü şarkıcı Britney Spears hakkında akıllara durgunluk veren bir ayrıntı açığa çıktı.

People dergisine göre Britney Spears, kitabında Justin Timberlake’ten hamile kaldığını fakat Timberlake’in baba olmak istemediği için çocuğu aldırdığını yazdı.

1999 yılında birliktelik yaşayan ikili, 2002 yılında yollarını ayırsa da Justin Timberlake bu süreçte Britney’i karalamaya devam etti.

Bu da medyada büyük bir infiale sebep oldu tabii. Britney Spears, bu hamilelik için “Sürpriz olsa da kesinlikle bir trajedi değildi.” ifadelerini kullandı.

Britney Spears: ‘Justin bu hamilelik konusunda pek mutlu değildi. Henüz bebek için hazır olmadığımızı ve ikimizin de bunun için çok genç olduğunu söyledi.”

‘Eğer benim seçimim olsa bu çocuğu asla aldırmazdım. Ama Justin baba olmama konusunda son derece kararlıydı.’

Britney Spears, bu kürtaj durumunu “hayatında yaşadığı en üzücü şey” olarak değerlendiriyor.

Britney’in bu itirafı, hayranların Timberlake üzerindeki baskısını velhasıl artırdı. Tüm gözler artık Timberlake’e çevrildi.

Justin ayrılık sonrası “Cry Me A River” isimli şarkısını yayınladı. Şarkının sözlerinde ise Britney’nin kendisine aldattığına dair bazı imalar bulunuyordu.

Şarkının klibinde ise arkadan Britney Spears’a benzeyen bir oyuncu yer aldı. Klip boyunca Britney’in Justin’e karşı “sadakatsiz” olduğu defalarca ima edildi.

Ondan sonraki yıl Britney, “In The Zone” albümünü piyasaya sürdü, 2004 yılında çıkardığı albümdeki “Everytime” şarkısı son derece beğenildi.

Fakat şarkının Justin Timberlake’e bir özür maiyetinde olduğu düşünüldü.

O zamanki magazin haberleri bu duygusal şarkının aslında Justin Timberlake için değil, aldırdığı bebeği için olduğunu iddia etti.

“Ne zaman uçmaya çalışsam, düşüyorum/Kanatlarım olmadan, çok küçük hissediyorum/Sanırım sana ihtiyacım var bebeğim…”

“Rüyamda yüzünü her gördüğümde, ruhumu ele geçiriyorsun. Bebeğim, sana ihtiyacım var…”

Şarkının devamında ise Britney’nin Justin’e “nasıl bu kadar kolay atlatabildiğini” soruyor ve kendi “pişmanlıklarını” dile getiriyor.

“Everytime” şarkısının Britney’nin kariyerinde adeta bir mihenk taşı olduğunu düşünürsek, bu şarkı son derece ilginç ayrıntılara sahip.

Britney Spears: ‘Tüm her şeyi piyano çalarken yazdım. Hiçbir şekilde beste vesaire yoktu.’ ifadelerini kullanıyor bu şarkı için.

“Evde otururken tüm her şeyi kendi başıma yaptım.”

Yapımcısı Guy Sigsworth ise, Britney’nin şarkıları üzerinde kendisinin kontrol sahibi olduğu konusunda son derece mutlu olduğunu dile getiriyor.

“Ona sadece bir beste yapmasını söyledim. Camiada birçok yapımcı var fakat anlatmak istediğim şeyi sadece Sigsworth anlayabildi.”

Britney’nin çocuğunu aldırması da “Everytime” klibine çok daha farklı bir anlam katıyor. Britney, klipte intihar düşünceleriyle pençeleşirken bir bebeğin doğumunu görüyor, akabinde de küvette intihar ettiğini görüyoruz.

Videonun sonlarına doğru Britney suyun içinden sağ salim çıkıyor. Klibin son karesinde de yeni bir doğmuş bebek ve şefkat dolu bir anne kucağu görülüyor.

Twitter’da (X) yapılan yorumlarda ise birçok kişi, ölen bebeğini görmek için Britney’nin kendisini boğduğu metaforunun altını çiziyor.

“Bu şarkı, kürtaj sonrası duyulan suçluluk duygusunu anlatıyor.”

“Bu şarkının şu an çok daha farklı bir anlamı var. Bebeğini nasıl istediğini anlatan bir ninni adeta.”

“Her zaman ‘Everytime’ şarkısının sadece ayrılıkla alakalı olmadığını düşünmüştüm. Çünkü son derece ağırdı. Fakat kürtaj ile alakalı olacağını da tahmin edemezdim.”

“Bu zaten üzücü bir şarkı. Arkasındaki gerçek anlamı bilmek daha da üzücü hale getirdi.”

İnsanlar kürtajın genellikle zor bir seçim olmadığını, fakat Britney’nin dindarlığının bu ‘içsel savaş’ta büyük bir etken olabileceğini düşünüyor.

Muhafazakar Protestanlığın Britney’nin üzerindeki etkisinin gerçek anlamda büyük olduğu düşünülüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlara.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x