İngiltere’nin konuştuğu gizemli cenaze töreni! Tabut boş, salondakiler oyuncu çıktı…

Londra’nın Güney Kensington bölgesinde yer alan London Oratory Roma Katolik kilisesi Pazartesi günü gösterişli bir cenaze törenine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyordu.

Genç bir adamın fotoğraflarıyla dolu kilisenin önünde atlı bir cenaze arabası, iki lüks klasik araba hazır bekliyordu. Silindir şapkalı adamlarla dolu kilisede tam kadro bir koro vardı hatta cenazeyi kayda almak için ayrı bir ekip tutulmuştu.

PEDER TABUTU BOŞ GÖRÜNCE ŞOKE OLDU

49 yaşındaki Peder Rupert McHardy’e cenazenin yılbaşı gecesi kaybolan ve daha sonra cansız bedeni bulunan 23 yaşındaki Lauris Zaube’a ait olduğu söylenmişti. Vaazını hazırlayıp cübbesini giyen peder ayine hazırdı ancak tabutun boş olduğunu gördüğünde hayatının şokunu yaşadı.

İngiliz Dailymail gazetesine göre, Letonyalı olduğu öğrenilen Lauris Zaube gerçekten yılbaşı gecesi kaybolmuştu ancak cenazeyi düzenleyen ve Zaube’nin kardeşi olduğunu iddia eden kişinin söylediklerinin aksine cansız bedeni bulunamamıştı.

Üstelik kayıtlara göre 23 yaşındaki genç adamın bir erkek kardeşi yoktu.

CENAZEYE GELENLER OYUNCU ÇIKTI

Kendisine talebin bir hafta önce geldiğini anlatan Peder McHardy, ‘Cenaze günü her şey çözülmeye başladı.Bize son anda cenazenin olmadığı bunun yerine küllerin olduğu söylendi’ dedi ve cenazeye gelenlerin adamın yakınları değil para ile tutulmuş oyuncular olduklarını söyledi.

Dailymail’de yer alan habere göre, cenaze törenine katılan oyunculardan biri ön sıralarda parasını alamadığından şikayet ediyordu. Peder McHardy cenaze töreninin büyük bir kurmaca olduğunu anladığında töreni iptal etti.

CENAZEYİ DÜZENLEYEN ADAM HÜKÜM GİYMİŞ BİR SUÇLU

Töreni iptal ettiğinde herkesin mutlu bir şekilde kiliseden ayrıldığını anlatan rahip, “Gerçekten bir cenaze töreni olsa aile üyeleri üzülürdü ancak herkes mutlu görünüyordu. Bizlerin maaşı, kilisenin parası ödendi ancak tören yapılmadı.” dedi.

Yaşanan bu süreci ‘ürkütücü’ olarak tanımlayan Peder, cenazeyi düzenleyen ve genç adamın kardeşi olduğunu iddia eden Clyde Zaube’nin hüküm giymiş bir suçlu olduğunu söyledi.

Gizemli cenaze töreninin arka planında ne olduğu henüz bilinmiyor ancak tuhaf olay bugün İngiliz medyasında yankı uyandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x