Realme 12 Pro, yeni Sony sensörü ve Snapdragon gücüyle geliyor

Realme’nin yakında piyasaya sürülecek olan Realme 12 Pro modeli, markanın açıklamasına göre Sony’nin yeni bir kamera sensörü ile donatılacak. Pro olmayan versiyon, IMX882 sensörüne sahip olacakken, Pro+ modelinin daha önce IMX890 sensörü ile geleceği duyurulmuştu. Telefon aynı zamanda şirketin internet sitesinde Snapdragon 6 Gen 1 yonga seti ile listelenmiş durumda.

Henüz resmi olarak tanıtılmamış olan bu kamera sensörü, Realme 12 Pro ile birlikte ilk kez bir telefonda kullanılacak gibi görünüyor. Ancak, bazı kaynaklara göre bu sensör, Oppo Reno11 5G ve Vivo S18e modellerinde görülen LYT-600 modelinin yeniden markalanmış hali olabilir.

Realme 12 Pro, yeni Sony sensörü ve Snapdragon gücüyle geliyor

Realme 12 Pro‘nun ana kamerasının 50 MP olacağı ve fotoğrafçılık deneyimini “devrim niteliğinde” değiştireceği belirtiliyor. Telefon, Cream Gold renk seçeneği ile gösterilmiş ve renderlardan anlaşıldığı üzere cihazda periskop lens bulunmayacak; üç kamera, yanıltıcı bir şekilde kare bir formasyon içinde ve boş bir daire ile dizilmiş olacak.

12 Pro modelinin 20X zoom özelliği olacak, bu da Pro+ modelindeki abartılı 120X zoom’dan farklı olacak. Bu, muhtemelen 10x dijital zoom ile birlikte 2x telefoto lens anlamına geliyor olabilir. Telefonun tüm detayları, 29 Ocak’ta öğlen saatlerinde IST ile yapılacak olan duyuru etkinliğinde açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x