Samsung’un yeni katlanabilir telefonu daha geniş ve ince olacak

Samsung’un Galaxy Z Fold serisi, bir süredir katlanabilir telefon pazarında lider konumda yer alıyor. Ancak son zamanlarda rakiplerin bu alanda hızla ilerlediği görülüyor. Şimdi ortaya çıkan söylentilere göre, yakında çıkması beklenen Galaxy Z Fold 6, katlanabilir telefonların zirvesine yeniden oturmayı hedefleyen büyük bir yenilik getirebilir.

Mevcut Z Fold 5 modeli oldukça beğenilse de, bazı rakip katlanabilir telefonlardaki gibi dikkat çekici bir etki yaratmaktan uzak. Ancak Samsung, görünüşe göre durumun farkında ve gerekli dersleri almış gibi duruyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir patent, Samsung’un “kalın telefon” görünümünden vazgeçerek daha ince bir profille yola devam etme niyetinde olduğunu gösteriyor. Ancak bu değişiklik kullanım kolaylığından ödün verilmeden yapılacak gibi görünüyor.

Söylentilere göre Samsung, iç ve dış ekranları daha büyük olan daha geniş bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu geniş tasarım, cihazın açıldığında daha az uzun ve dar bir tablet hissi vermesini sağlayacak farklı bir en-boy oranı anlamına da gelebilir.

Samsung’un yeni katlanabilir telefonu daha geniş ve ince olacak

Samsung ayrıca, ekran üzerindeki baskıyı daha eşit bir şekilde dağıtacak ve iç ekrandaki kırışıklığı azaltabilecek birden fazla gövdeye sahip yeni bir menteşe tasarımı üzerinde çalışıyor olabilir. Patent, arka tarafta doğrudan modüllerin yer aldığı yeni bir kamera düzenini de gösteriyor, ancak bu düzenlemenin gerçek planları yansıtıp yansıtmadığı belirsiz.

Son tasarım farklılık gösterebilirken, Z Fold 6′nın daha ince ve geniş olması muhtemel görünüyor. Ayrıca, Samsung’un Z Fold 6‘nın daha uygun fiyatlı bir versiyonunu geliştirmeyi düşündüğüne dair raporlar da var.

Bütçe dostu bir Galaxy Z Fold‘un piyasaya sürülmesinin, Samsung’un Çin’deki katlanabilir akıllı telefon pazarındaki payını artırması bekleniyor. Güney Koreli marka şu anda %19’luk bir payla üçüncü sırada yer alırken, Huawei ve Honor piyasayı domine ediyor.

Bütçe dostu Galaxy Z Fold‘un 2024’ün ikinci yarısında, muhtemelen bir sonraki nesil Z Fold 6 ve Z Flip 6 ile birlikte Samsung’un Ağustos’taki Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Böylece Samsung, katlanabilir cihazlar tarihinde ilk kez üç katlanabilir cihazı aynı anda piyasaya sürecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x